Halluksy valgusy, ostrogi piętowe, zapalenie rozścięgna podeszwowego, koślawienie czy szpotawienie pięt i kolan, bóle stóp i kolan, płaskostopie dzieci i dorosłych, wady stóp u dzieci oraz dorosłych, pięta Haglunda, dodatkowe kości w obrębie stóp, stopa czy palec Mortona, stopa cukrzycowa i wiele innych.
Naszym zadaniem jest pomoc w walce z bólem, ustalić proces korekcji i rehabilitacji, zapobiegać wadom i deformacjom w razie konieczności przygotować do zabiegu operacyjnego, usprawnić po zabiegu operacyjnym.
Nie mniej jednak lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego zapraszamy na konsultację ortopodologiczną. Naszym pragnieniem jest by każdy przynajmniej jeden raz w swoim życiu miał możliwość dokonać profesjonalnej oceny swojej sylwetki, postawy, analizy chodu i równowagi, antropometrii i funkcjonalności. A wszystko do dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.
Wizyta ortopodologiczna – jak wygląda?
- trwa do 90 min,
- przeprowadzamy dokładny wywiad – jest to niezbędne, żeby nie przeoczyć niczego ważnego w przypadku diagnostyki danego problemu,
- analiza przyniesionej przez pacjenta dokumentacji medycznej (RTG, USG, TK, MRI, morfologia, karta leczenia fizjoterapeutycznego i inne.),
- pacjent zostanie poproszony o rozebranie się do bielizny – można zabrać ze sobą krótkie spodenki,
- badanie na podoskopie,
- zostaną wykonane pomiary antropometryczne,
- badanie na podoskanerze,
- badanie statyczne na pedobarografie,
- badanie dynamiczne na pedobarografie,
- badanie na platokontuografie,
- analiza chodu,
- analiza postawy, równowagi itd.,
- badanie manualne stóp,
- testy fizjoterapeutyczne,
- omówienie wyników badań,
- przedstawienie możliwości terapeutycznych dla danego problemu,
- zalecenia dla pacjenta,
- dobór indywidualnej wkładki ortopedycznej.