Aneta Mandrosa

 

Jestem fizjoterapeutą z ponad 10-letnim stażem pracy. Fizjoterapia to moja pasja. Ukończyłam studia magisterskie na AWF’ie we Wrocławiu na wydziale Fizjoterapii. Specjalizuje się w szeroko rozumianej terapii manualnej i terapii tkanek miękkich oraz ortopodologii. Pomagam pacjentom m.in. po operacjach w obrębie stóp, z wadami wrodzonymi i nabytymi stóp, z bólami stóp, w nieprawidłowej biomechanice chodu,  w wadach postawy, w stanach pourazowych, zespołach bólowych, problemach neurologicznych, stomatologicznych.

Szczególnym zainteresowaniem darzę stopy, stąd też od dłuższego czasu zajmuję się profesjonalną diagnostyką stóp, leczeniem wad postawy oraz projektowaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Ponadto jestem częścią wielu organizacji fizjoterapeutycznych. Uwielbiam poszerzać umiejętności fizjoterapeutyczne, ponieważ fascynuje mnie holistyczne podejście do ciała człowieka. Pracuję metodami: funkcjonalną terapią wiscelarną, funkcjonalną terapią Cranio Sacralną, Trójpłaszczyznową Terapią Manualną Stóp, metodą Kalterborna,  PNF,  Bowena (w trakcie), kinesiology taping, terapią powięziową, terapią manualną, terapią tkanek miękkich, neuromobilizacjami i wiele innych.

Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w klinikach i na oddziałach neurologicznych, udarowych, kardiologicznych, ortopedycznych, pulmonologicznych, pediatrycznych oraz geriatrycznych. Obecnie prowadzę i pracuję w Rosa Centrum Fizjoterapii.

Anna Ziółkowska

 

Jestem mgr fizjoterapii, swoją wiedzę zdobywałam na AWF we Wrocławiu i AWF w Krakowie. Dotychczas pracowałam w szpitalach, z Amazonkami, jak również w strefie Spa. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, aby móc dobrze zdiagnozować problem z jakim zgłaszają się Pacjentki i poprowadzić skuteczną terapię.
Do gabinetu zapraszam Panie borykające się z poniższymi dysfunkcjami:

  • rozejście mięśni prostych brzucha,
  • zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej (obniżenie narządów miednicy mniejszej),
  • nietrzymanie moczu/stolca,
  • bóle krocza, bolesne stosunki,
  • blizny w obrębie klatki piersiowej/ jamy brzusznej – np. po cesarskim cięciu, operacjach chirurgicznych, cięciach krocza,
  • ustalę aktywność fizyczną kobiet po porodzie rozpisując odpowiedni trening medyczny,
  • bolesne miesiączkowanie, oraz fizjoterapia kobiet w ciąży.

Prywatnie, jestem szczęśliwą żoną i podwójną mamą, która z autopsji wie, jak to jest gdy mięśnie brzucha, mięsnie dna miednicy „nie działają tak jak powinny” i wie, że stosowanie się do odpowiednich zaleceń, praca nad postawą, ćwiczenia, pozwalają komfortowo żyć.